گروه توکلی

درباره صنايع شير تهران

شرکت صنایع شیر تهران  با ظرفیت نهایی روزانه 1000 تن تولید فرآورده‌های لبنی و لبنیات در شهرستان ورامین- یکی از قطب‌های شیر استان تهران- به بهره برداری رسید که از جمله محصولات لبنی این شرکت می‌توان به انواع ماست‌های‌ میوه ای، خامه طعم دار، انواع بستنی و دیگر محصولات لبنی اشاره داشت.

در کنار فعالیت‌های گسترده تولیدی، مباحث زیست محیطی همواره در سیاست گذاری‌های شرکت جایگاه ویژه ای داشته و تلاش شده تا معیارها و استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یک اعتقاد و ضرورت، دقیقا به اجرا درآید. به حداقل رساندن مصرف انرژی، کاهش ضایعات، انتخاب تجهیزات سازگار با محیط زیست، پیش بینی مسایل زیست محیطی قبل از احداث کارخانه و استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب مدرن از جمله مواردی است که مورد توجه قرار گرفته است.

در راستای خط مشی شرکت و نقش پژوهش و تحقیقات در ایجاد تنوع و یا بهبود کیفیت محصولات، واحد تحقیق و توسعه در این شرکت ایجاد گردید. وجود تجهیزات کامل پایلوت برای فرآوری شیر و انواع بستنی زمینه مناسبی را برای فعالیت‌های پژوهشی کارشناسان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فراهم نموده است.

با توجه به نقش کیفیت و کارایی دستگاه‌ها در کیفیت محصول نهایی، اغلب تجهیزات و ماشین آلات دریافت شیر خام، فرآوری و بسته بندی فرآورده‌های لبنی از شرکت‌های اروپایی نظیر GEA،APV ، ALFALAVAL، ACTINI، SCANDINOX، GRAM خریداری و تامین گردیده است. تلفیق تکنولوژی، دانش و هنر منجر به تولید انواع فر آورده‌های لبنی پاستوریزه و استریل شامل شیر و شیر‌های طعم دار، انواع ماست‌های ساده، میوه ای، چکیده، انواع دوغ با طعم‌های مجاز گیاهی، خامه و خامه طعم دار، انواع بستنی لیوانی، چوبی، قیفی، لیتری، مجلسی با فرمولاسیون و شکل‌های جدید گشته است.